Пазаруване на вноски в MerchantPro
Възможността за покупка на изплащане е „задължителна“ за всеки онлайн магазин, който иска да продава по-скъпи стоки или просто да даде избор на клиентите си. Добрата новина е, че най-новите попълнения в платформата MerchantPro са именно кредитните калкулатори на UniCredit Bulbank и BNP Paribas (ПБ Лични финанси).
Какво представляват кредитните калкулатори?
Това не са просто статични картинки, а живи инструменти на продуктовата страница. Когато някой разглежда дадена стока, той може веднага да види колко би му струвала тя на месец.
- Гъвкавост: клиентът сам избира периода на изплащане (например 3, 6, 9, 12 или 14 месеца).
- Яснота: месечната вноска се преизчислява автоматично пред очите му, заедно с всички лихви и такси по кредита.
Как се случва самата поръчка?
Процесът е максимално опростен и автоматизиран, за да няма излишно бавене. В момента, в който клиентът попълни формата за кредит и я изпрати:
- в магазина автоматично се генерира поръчка със статус за чакаща.
- кредитната институция може да получи известие за нова заявка за кредит автоматично.
Какво е нужно за активиране?
Важно е да се знае, че тези калкулатори не работят „от само себе си“. Платформата предоставя технологичната връзка, но за да се пуснат в реална експлоатация, са необходими две неща:
- Договор: Трябва да имате сключен договор с финансовата институция (UniCredit или BNP Paribas / tbi bank).
- Личен агент: Трябва да разполагате с ваш контакт/агент от съответната банка, който да предостави нужните данни (ID, ключове), за да се „върже“ магазинът към тяхната система.
Тези нови функционалности реално изравняват възможностите на малкия и средния онлайн бизнес с тези на големите вериги, като предлагат на хората модерен и бърз начин за плащане, с който те вече са свикнали.
Ако искате да активирате тази функционалност и във вашия магазин, можете да ни пишете на имейл: support@merchantpro.com
